Ptysiowe Przedszkole w Redzie

ul. Obwodowa 26/A1 (AquaSfera)
tel. 609-161-922

Naszą kadrę tworzą ludzie z pasją, nauczyciele posiadający wysokie kwalifikacje w zakresie dydaktyki oraz wychowania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę w przedszkolu.

Nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez aktywny udział w warsztatach, kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych.

Kadrę przedszkola tworzą: dyrektor przedszkola, psycholog, logopeda, wykwalifikowani nauczyciele, instruktorzy zajęć: muzyczno-rytmicznych, języka angielskiego, tanecznych, gimnastyczno-korekcyjnych.

Katarzyna Świgońska

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje - przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.

J. Korczak

Witam serdecznie!

Ukończyłam Wydział Nauk Pedagogicznych DSW we Wrocławiu na kierunku Edukacja Szkolna i Wychowanie Przedszkolne. Praca w przedszkolu jest moim celem zawodowym z uwagi na zamiłowanie do kształcenia dzieci. Staram się poprzez serdeczność i szczery uśmiech każdemu dziecku zapewnić poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. Posiadam wiedzę z obszaru diagnozowania dzieci pod kątem opóźnień rozwojowych, motoryki małej i dużej. Wiedzę tą zdobyłam na studiach oraz w trakcie mojej kilkuletniej pracy jako nauczyciel przedszkola we Wrocławiu oraz Gdyni. Pracowałam również jako lektor języka angielskiego, wiedzę tą pozyskiwałam w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Filologia angielska. Dla mnie przede wszystkim ważne jest wspieranie wszechstronnego rozwoju zgodnie z możliwościami dziecka oraz indywidualnego postrzegania świata. Praca z dziećmi sprawia mi wiele przyjemności i satysfakcji. W trakcie dotychczasowego doświadczenia zawodowego miałam stały kontakt z rodzicami dzieci mających problem z zachowaniem, koncentracją oraz nauką. Dzięki tym rozmowom starałam się służyć dobrą radą, która pomagała w podjęciu decyzji szkoleniowych i wychowawczych oraz zmotywować ich do dalszego działania. Pragnę pomóc im w kompensacji różnych braków edukacyjnych oraz stymulować do dalszej pracy, również poprzez zabawę, aby zainteresować dzieci procesem poznawania i nauki , jak również zwyczajnie zainteresować Je i zachęcić do spędzania czasu w przedszkolu, które jest miejscem przyjemnym i kształcącym nie tylko umysł, ale również osobowość małego człowieka. Dzięki umiejętności wydobycia indywidualnych predyspozycji dzieci i ich talentów mam nadzieję spełniać Wasze oczekiwania Drodzy Rodzice.

Danuta Kowalczyk

asystent nauczyciela

Jestem osobą cierpliwą i bardzo ciepłą co sprawia, że dzieci czują się radosne i bezpieczne. W taki sposób wychowałam piątkę dzieci. Staram się patrzeć na dziecięce problemy ich oczkami, co wymaga często indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Za okazywane uczucia dostaję od dzieci mnóstwo ufności, uśmiechu, ciepła oraz energii i dlatego nie wyobrażam sobie innej pracy. Najpiękniejszy jest widok szczęśliwego malucha, który z dnia na dzień robi niesamowite postępy i wyrasta powoli na dumnego Przedszkolaka.

Hanna Kowalczyk

asystent nauczyciela

Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Dlatego też staram się wykonywać swoją pracę solidnie i rzetelnie; zawsze mocno się angażuję, aby wyjść naprzeciw możliwościom i potrzebom dzieci. Nie ma nic piękniejszego na świecie jak widzieć uśmiech dziecka, które jest szczęśliwe dzięki temu, co robisz. Prywatnie mama fantastycznego 11 letniego chłopca, który codziennie motywuje mnie do działania.

Anna Radzis

logopeda

W roku 2008 zostałam dyplomowanym logopedą, jednak już na drugim roku podyplomowych studiów logopedycznych prowadziłam nieodpłatnie terapię logopedyczną dzieci cztero- i pięcioletnich w niepublicznym przedszkolu w Bojanie. Zdobyta praktyka pozwoliła na to, że odważyłam się w 2008 roku rozpocząć własną działalność. Tak powstał mój prywatny gabinet - APEX - Domowy Gabinet Logopedyczny. Obecnie stanowisko logopedy obejmuję w trzech przedszkolach. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Kocham muzykę (uważam, że dzień bez niej jest dniem straconym), w wolnych chwilach dużo jej słucham, dlatego też na swoich zajęciach wykorzystuję muzykę i elementy logorytmiki.

W 2003 roku ukończyłam Wyższe Studia Zawodowe na Wydziale Pedagogiki w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku z tytułem licencjata (specjalizacja-resocjalizacja). Tytuł magistra uzyskałam po ukończeniu kierunku Pedagogika na Magisterskich Studiach Uzupełniających w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku. W 2008 roku ukończyłam Podyplomowe Studium Logopedyczne w Zakładzie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego.

Maria Tomaszewska

Nauczycielka rytmiki

Nauczycielka rytmiki, prowadzi zajęcia w trójmiejskich przedszkolach. Absolwentka dwóch wydziałów Akademii Muzycznej w Gdańsku, autorka 18 książek do muzyki, w tym "Piosenki na literki" (do Metody Dobrego Startu) oraz "Pląsy z długą brodą" i śpiewnika "Dzieciaki-śpiewaki". Prowadzi stronę internetową www.edumuz.pl.