Ptysiowe Przedszkole w Redzie

ul. Obwodowa 26/A1 (AquaSfera)
tel. 609-161-922

PLAN DNIA

w Ptysiowym Przedszkolu

• 6.30 - 8.45
    Schodzenie się dzieci.
    Zabawy wynikające z własnej aktywności dziecka.
    Praca indywidualna z dzieckiem.
    Gry i zabawy dydaktyczne przy stolikach.
    Dowolne rysunki dzieci.
    Rozmowy, zabawy i ćwiczenia.
  • 8.45 - 9.15
    Czynności higieniczne, śniadanie.
  • 9.30 - 12.00
    Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne związane z realizacją programu wychowania przedszkolnego.
    Zajęcia dodatkowe.
    Zabawy i ćwiczenia na podwórku przedszkolnym.
    Wycieczki i spacery.
  • 12.00 - 12.15
    Zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu.
  • 12.15 - 12.45
    Obiad.
  • 12.45 - 14.00
    Wypoczynek stosownie do potrzeb dzieci.
    Zabawy swobodne.
    Zajęcia i ćwiczenia indywidualne.
    Zajęcia sprzyjające rozwijaniu uzdolnień dzieci.
  • 14.00 - 14.30
    Przygotowanie do podwieczorku.
    Podwieczorek.
  • 14.30 - 17.00
    Zabawy dowolne według zainteresowań.
    Zajęcia indywidualne.
    Rozmowy i obserwacje dzieci.
    Rozchodzenie się dzieci.

Kilka słów

o posiłkach

W czasie pobytu w przedszkolu dzieci otrzymują dwa zdrowe i urozmaicone posiłki (dwudaniowy obiad) oraz podwieczorek natomiast śniadanie przynosimy we własnym zakresie. Przedszkole będzie obsługiwała firma cateringowa, która będzie dostarczała posiłki raz dziennie. Koszt posiłku dostarczanego przez firmę cateringową wynosi 7zł. Napoje są dostępne przez cały czas pobytu dziecka w przedszkolu. Przedsiębiorstwo, z którego usług korzysta przedszkole, posiada niezbędną dokumentację oraz pozwolenia, jest pod stałą kontrolą SANEPIDU.

o wypoczynku

Codziennym rytuałem jest kontakt dzieci z żywym słowem w postaci czytanych przez dorosłego książek. Codziennie po posiłku podczas odpoczynku nauczyciel prowadzący będzie czytał wychowankom przedszkola bajki i opowiadania. Poobiedni odpoczynek w przedszkolu nie polega na usypianiu dzieci za wszelką cenę. To chwila niezbędnego dla właściwego funkcjonowania organizmu malucha wypoczynku, pozwalającego mu w pełni sił i energii przetrwać długie popołudnie przytulając się do swojej poduszki słuchając bajek oraz opowiadań czytanych przez nauczyciela.

o spacerach

Ptysiowe Przedszkole posiada swój własny ogród użytkowany tylko i wyłącznie przez dzieci z Przedszkola . Dbamy o to, aby dzieci codziennie przebywały na świeżym powietrzu. Podstawa programowa zakłada, iż dziecko musi spędzać na dworze 1/5 czasu spędzonego w placówce. Jedynie tylko zła pogoda lub nieadekwatny strój dzieci do warunków pogodowych może uniemożliwić nam wyjście. Wyposażenie placu zabaw stanowić będą m. in. piaskownica, huśtawki podwójne, dwa bujaki na sprężynie, zjeżdżalnia, huśtawka równoważna itp. Wyposażenie ogrodu będzie podlegało corocznej kontroli mającej na celu ocenić ogólny poziom bezpieczeństwa wyposażenia oraz sprawdzeniu funkcjonalności i stabilności sprzętu. Plac zabaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i spełnia normy Unii Europejskiej oraz posiada niezbędne certyfikaty.