Naszą kadrę tworzą ludzie z pasją, nauczyciele posiadający wysokie kwalifikacje w zakresie dydaktyki oraz wychowania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę w przedszkolu. Nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez aktywny udział w warsztatach, kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych. W naszym przedszkolu stawiamy na pełne zaangażowanie i oddanie pracy, co przekłada się na doskonałą opiekę i wsparcie dla naszych podopiecznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, nasi pedagodzy dbają o to, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie i swobodnie, a jednocześnie rozwijało się harmonijnie pod względem intelektualnym, emocjonalnym i społecznym. Jednym z filarów naszego przedszkola jest również ścisła współpraca z rodzicami. Uważamy, że tylko dzięki otwartej komunikacji i wzajemnemu zaufaniu możemy osiągnąć najlepsze efekty w pracy z dziećmi. Dlatego też, nasi nauczyciele są zawsze gotowi do rozmowy, służą radą i wsparciem oraz informują o postępach i osiągnięciach swoich podopiecznych.

Kadrę przedszkola tworzą: dyrektor przedszkola, wykwalifikowani nauczyciele, opiekunowie, psycholog, logopeda, instruktorzy zajęć: muzyczno-rytmicznych, języka angielskiego, tanecznych, gimnastyczno-korekcyjnych itd.

ico_6

Sylwia Karolina Stefańczyk

Organ Prowadzący oraz Dyrektor Przedszkola

Praca z dziećmi jest dla mnie źródłem niezwykłej energii, która przez lata pracy towarzyszy mi i pozwala cieszyć się każdym dniem spędzonym z nimi. Uśmiech Dziecka, a także jego sukcesy edukacyjne i wychowawcze są dla mnie zaszczytną nagrodą, dzięki którym swoją pracę odbieram jako pasję i spełnienie. W swojej pracy staram się dostrzegać indywidualne potrzeby oraz predyspozycje każdego Dziecka. Jest dla mnie niezwykle ważne, aby każde Dziecko miało przestrzeń do wyrażanie samego siebie już od pierwszych lat życia. W Ptysiowym Przedszkolu pełnię funkcję Organu Prowadzącego oraz Dyrektora, który ma za zadanie dbać o strefę edukacyjną przedszkolaków, a przede wszystkim dostrzegać i zaspakajać ich potrzeby emocjonalne. Wraz z całą kadrą dokładamy wspólnie starań, aby odkryć w dzieciach potencjał i stworzyć warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju naszych przedszkolaków.

Katarzyna Szkopik – Misiejko

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego – Grupa Jeżyków

W 2010 r. gdy na świat przyszła jej córeczka, rozpoczęła swoją niesamowitą przygodę z dziećmi. To właśnie dzięki niej odkryła swój potencjał twórczy i cierpliwość. Przez ostatnie osiem lat była oddanym pracownikiem w dziedzinie pracy z dziećmi. Swój pierwszy krok na tej ścieżce stawiała jako opiekunka bliźniaków, a do dzisiaj pozostaje serdeczną przyjaciółką rodziny. W życiu kieruje się sercem, a miłość do pracy z dziećmi zawdzięcza swojej mamie i babci. Wciąż pamięta, jak śpiewały jej polskie pieśni ludowe i patriotyczne w jej dzieciństwie, co zaszczepiło w niej miłość do tych pieśni. Jej ulubioną książką jest ,,Mały Książę”, a cytat, który szczególnie ceni, to: ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Miłośniczka teatru, książek i leśnych spacerów.

Danuta Kowalczyk

Asystent Nauczyciela – Grupa Jeżyków

Jestem osobą cierpliwą i bardzo ciepłą co sprawia, że dzieci czują się radosne i bezpieczne. W taki sposób wychowałam piątkę dzieci. Staram się patrzeć na dziecięce problemy ich oczkami, co wymaga często indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Za okazywane uczucia dostaję od dzieci mnóstwo ufności, uśmiechu, ciepła oraz energii i dlatego nie wyobrażam sobie innej pracy. Najpiękniejszy jest widok szczęśliwego malucha, który z dnia na dzień robi niesamowite postępy i wyrasta powoli na dumnego Przedszkolaka.

Alicja Kaźmierczak

Dyrektor Przedszkola oraz Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego – Grupa Sówek

Jestem absolwentką Pomorskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdyni na kierunku Pedagogika w specjalności pedagogika wczesnoszkolna, przedszkolna i terapia pedagogiczna. Podnosząc swoje kwalifikacje ukończyłam Kolegium Jagiellońskie w Toruniu, gdzie studiowałam Pedagogikę w specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, a także ukończyłam studia podyplomowe z edukacji artystycznej z opieką nad dzieckiem. Moje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując w przedszkolu jako nauczyciel w grupach wiekowych 3-5 lat. Jestem również szczęśliwą mamą dwójki dzieci, przez co praca z dziećmi daje mi ogrom radości. Jestem cierpliwa, wyrozumiała, komunikatywna oraz konsekwentna w swoich działaniach. Jako nauczyciel otaczam swoich podopiecznych poczuciem bezpieczeństwa i poczuciem przynależności do środowiska przedszkolnego. Uczę szacunku i wzajemnej tolerancji. Staram się odkrywać zdolności dzieci poprzez indywidualne podejście do każdego przedszkolaka. Uważam, że uśmiechnięte dzieci są największa nagrodą za wykonywaną pracę.

Izabela Lipińska

Asystent Nauczyciela – Grupa Sówek

Jestem osobą otwartą, dzięki temu staram się nawiązać bezpośredni kontakt z dziećmi. Opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym jest dla mnie wyzwaniem, które podejmuję każdego dnia, dostosowując się do ich potrzeb. Staram się dawać dużo ciepła i zrozumienia. Praca z dziećmi uczy mnie pokory i wytrwałości, a ich uśmiech jest dla mnie nagrodą, dlatego bardzo lubię pracę z dziećmi.