KADRA

W naszym przedszkolu zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa odpowiednio wykwalifikowana i zaangażowana kadra pedagogiczna. Dlatego też, z dumą prezentujemy Państwu nasz zespół, który dzięki swojemu doświadczeniu, oddaniu pracy oraz przygotowaniu do zajęć specjalistycznych, tworzy niepowtarzalną atmosferę, sprzyjającą rozwojowi i edukacji najmłodszych. Naszą kadrę tworzą ludzie z pasją, nauczyciele posiadający wysokie kwalifikacje w zakresie dydaktyki oraz wychowania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę w przedszkolu. Nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez aktywny udział w warsztatach, kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych. Pracując z dziećmi w różnym wieku i o różnych potrzebach edukacyjnych, nasi pedagodzy doskonale rozumieją, jak ważne jest dostosowanie metody pracy do indywidualnych potrzeb każdego malucha. Dzięki temu, dzieci uczestniczące w naszych zajęciach mają możliwość rozwijania swoich pasji i talentów oraz odkrywania nowych zainteresowań.

Kadrę przedszkola tworzą: dyrektor przedszkola, wykwalifikowani nauczyciele, opiekunowie, psycholog, logopeda, instruktorzy zajęć: muzyczno-rytmicznych, języka angielskiego, tanecznych, gimnastyczno-korekcyjnych itp.

ico_6

Sylwia Karolina Stefańczyk

Organ Prowadzący oraz Dyrektor Przedszkola

Praca z dziećmi jest dla mnie źródłem niezwykłej energii, która przez lata pracy towarzyszy mi i pozwala cieszyć się każdym dniem spędzonym z nimi. Uśmiech Dziecka, a także jego sukcesy edukacyjne i wychowawcze są dla mnie zaszczytną nagrodą, dzięki którym swoją pracę odbieram jako pasję i spełnienie. W swojej pracy staram się dostrzegać indywidualne potrzeby oraz predyspozycje każdego Dziecka. Jest dla mnie niezwykle ważne, aby każde Dziecko miało przestrzeń do wyrażanie samego siebie już od pierwszych lat życia. W Ptysiowym Przedszkolu pełnię funkcję Organu Prowadzącego oraz Dyrektora, który ma za zadanie dbać o strefę edukacyjną przedszkolaków, a przede wszystkim dostrzegać i zaspakajać ich potrzeby emocjonalne. Wraz z całą kadrą dokładamy wspólnie starań, aby odkryć w dzieciach potencjał i stworzyć warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju naszych przedszkolaków.

Jolanta Sałatowska

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego – Grupa Żabek

Jestem absolwentką WSB w Gdyni specjalność edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Doświadczenie z dziećmi zdobyłam pracując jako asystent nauczyciela. Obecnie jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Jestem osobą ciepłe, serdeczną, otwartą, pełną energii. W pracy z dziećmi zwracam szczególną uwagę, aby nasze przedszkolne pociechy w trakcie nauki oraz zabawy przeżywały fascynujące doświadczenie i przygody. Widząc jak ważny jest okres wczesnego dzieciństwa dbam o potrzeby maluchów aby były bezpieczne, szczęśliwe i pewne siebie. Pozytywne emocje dziecka sprawiają, że moje zaangażowanie przynosi efekty szczęśliwego przedszkolaka.

Monika Hagemes

Asystent Nauczyciela – Grupa Żabek

Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam od niedawna i sprawia mi to ogromną satysfakcję. Zawsze lubiłam spędzać czas w otoczeniu najmłodszych w rodzinie. Jestem osobą empatyczną, cierpliwą, zawsze uśmiechniętą oraz opanowaną. Radość dziecka to dla mnie największa nagroda za poświęcony czas i dawaną miłość. Prywatnie jestem mamą siedmioletniego Antka.

Angelika Trzos

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego – Grupa Zajączków

Ukończyłam studia magisterskie w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Moją specjalizacją jest pedagogika wczesnoszkolna oraz szkolna, a także resocjalizacja sądowa. Z zawodu jestem więc nauczycielem szkoły podstawowej w klasach początkowych,  edukacji wczesnoszkolnej, kuratorem sądowym, a prywatnie mamą uroczej dziewczynki. Jako nauczyciel staram się zaszczepić w dzieciach potrzeby poznawania i doświadczenia. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający ich świat. Dążę do odkrywania ich mocnych stron, by budować ich pewność siebie, ale przede wszystkim być ich oparciem w trudnych chwilach, kiedy potrzebują przytuleni czy też rozmowy. W wolnych chwilach dbam o swoją artystyczną duszę, uwielbiam podróże dalekie i bliskie, a także żyję z zasadą: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”  dbając o aktywność sportową.  

Joanna Natzke

Asystent Nauczyciela – Grupa Zajączków

Pierwsze doświadczenie z dziećmi miałam pilnując 9 miesięczną dziewczynkę w Anglii. Po powrocie do Polski postanowiłam iść w tym kierunku. Ukończyłam Technikum Opiekuna Dziecięcego, a swoje doświadczenie zdobyłam pracując w żłobku i przedszkolu jako opiekun dziecięcy. Staram się by dzieci czuły się w przedszkolu bezpieczne, wysłuchane i zrozumiane. Każdy uśmiech dziecka jest dla mnie największą gratyfikacją w tym co robię.

Anna Trzcińska

Dyrektor Przedszkola oraz Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego – Grupa Lisków

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku kierunek Pedagogika o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Nawiązywanie kontaktów z dziećmi oraz praca w grupie to moja mocna strona. Z zaangażowaniem podchodzę do wykonywanej pracy. Doświadczenie zdobyłam podczas praktyk w przedszkolach i szkole, jako opiekun dzieci i młodzieży oraz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Cechuje mnie kreatywność oraz pomysłowość, indywidualne podejście do podopiecznych, a także pozytywna współpraca z rodzicami, gdyż dobra relacja rodzic- nauczyciel pozwala kształtować dziecko, to ono jest naszym priorytetem.

Monika Wiśniewska

Asystent Nauczyciela – Grupa Lisków

Jestem osobą zorganizowaną i odpowiedzialną. Doświadczenie w pracy z dziećmi nabyłam przez indywidualną opiekę. Dzieciom na co dzień staram się dać dużo ciepła, bezpieczeństwa i zrozumienia. Obserwacja tego jak dzieci się zmieniają, rozwijają, pokonują trudności i słabości, utwierdza mnie w przekonaniu o wartości i sensie wykonywanej pracy, a każdy uśmiech na ich twarzy jest dla mnie ogromną nagrodą.