Terapia światłem - Reda

Terapia światłem w Redzie, znana również jako fototerapia, to metoda wykorzystująca różne rodzaje światła do stymulowania zmysłów i poprawy funkcjonowania układu nerwowego. W przypadku zaburzeń integracji sensorycznej, terapia światłem pomaga dzieciom lepiej odbierać bodźce z otoczenia, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w codziennych sytuacjach. W trakcie terapii światłem stosuje się różne rodzaje źródeł światła, dzięki czemu, możliwe jest dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb dziecka, co pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów. Zastosowanie tego rodzaju terapii przynosi wiele korzyści dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przede wszystkim wpływa na poprawę koncentracji i uwagi, co jest kluczowe dla sukcesu w nauce. Ponadto terapia światłem może pomóc w rozwoju koordynacji ruchowej, sprawności manualnej oraz równowagi.

Zajęcia w naszych przedszkolu odbywają się pod czujnym okiem specjalistów, którzy dobierają odpowiednie źródła światła oraz ćwiczenia stymulujące zmysły. Zajęcia odbywają się w specjalnie przystosowanych salach, które zapewniają odpowiednie warunki do przeprowadzenia terapii. W trakcie terapii dzieci uczestniczą w różnych ćwiczeniach, dzięki czemu, uczą się lepiej odbierać bodźce z otoczenia oraz radzić sobie z trudnościami wynikającymi z zaburzeń integracji sensorycznej. Nasza oferta terapii światłem w integracji sensorycznej to doskonała propozycja dla rodziców, którzy chcą wspomóc rozwój swojego dziecka w sposób nowoczesny i efektywny. Nasz zespół specjalistów posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, co gwarantuje profesjonalizm i najwyższą jakość usług.