Sensomotoryka w przedszkolu - Reda

Rozwój sensoryczno-motoryczny to proces, w którym dziecko uczy się odbierać bodźce z otoczenia za pomocą swoich zmysłów oraz wykorzystywać te informacje do planowania i realizacji ruchów. Właściwy rozwój tych umiejętności jest kluczowy dla późniejszego funkcjonowania dziecka, zarówno w życiu codziennym, jak i przedszkolnym. Zajęcia sensomotoryki w Redzie wpływają na rozwój koordynacji ruchowej, równowagi, orientacji przestrzennej oraz zdolności manualnych – wszystko to przekłada się na lepsze osiągnięcia w nauce, sporcie czy życiu społecznym. W naszym przedszkolu stawiamy na indywidualne podejście do każdego dziecka, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że każde z nich jest wyjątkowe i posiada własne talenty oraz potrzeby. Dlatego zajęcia sensomotoryczne są prowadzone w małych grupach, co pozwala na dostosowanie ćwiczeń do możliwości i predyspozycji każdego uczestnika. Ponadto nasi terapeuci stale obserwują postępy dzieci i modyfikują program zajęć, aby jak najlepiej wspierać ich rozwój.

Zajęcia sensomotoryczne organizowane w naszym przedszkolu to nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa! Staramy się, aby każde spotkanie było atrakcyjne dla dzieci, dlatego proponujemy szeroką gamę różnorodnych ćwiczeń i aktywności. W trakcie zajęć maluchy mają okazję bawić się z piłkami, skakankami czy klockami – wszystko to z myślą o rozwijaniu ich zdolności motorycznych oraz kształtowaniu umiejętności pracy w grupie. W naszej ofercie jest także terapia światłem, która pozwala na wszechstronne stymulowanie narządu wzroku naszych przedszkolaków.