Ptysiowe

Przedszkole

Reda, ul. Obwodowa 26 /A1

tel. 609 161 922

O NAS

Witamy w Ptysiowym Przedszkolu

Ptysiowe Przedszkole serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
Jesteśmy nowoczesną placówką o wysokim standardzie, która rozpoczęła swoją działalność z dniem 1 września 2012 roku. Przedszkole mieści się na parterze budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego w nowo powstałym kompleksie AquaSfera w Redzie przy ulicy Obwodowej 26. Wejście do przedszkola oraz przyległy ogród znajdują się w tylnej części budynku z dala od ruchu ulicznego. Nasze przedszkole to miejsce, w którym każdy przedszkolak poczuje się szczęśliwy, ucząc się i bawiąc w miłej, przyjaznej atmosferze pod opieką wyspecjalizowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej, mającej doskonały kontakt z dziećmi. Zapewniamy opiekę, wychowanie i naukę w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. W pracy z dziećmi realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez MEN. Ptysiowe Przedszkole spełnia wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych. Wiemy jak ważne dla rodziców jest bezpieczeństwo dzieci-my też jesteśmy rodzicami, dlatego sale, w których przebywają dzieci, a także wszelkie inne pomieszczenia zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo najmłodszym. Przedszkole posiada własny plac zabaw całkowicie ogrodzony tak, aby zapewnić bezpieczeństwo o komfort dzieci podczas pobytu na świeżym powietrzu oraz monitorowany plac zabaw tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort dzieci podczas pobytu na świeżym powietrzu.

celem naszego przedszkola jest:

pomagamy:

kreujemy:

OFERTA

Ptysiowego Przedszkola

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00 przez cały rok kalendarzowy (z wyjątkiem dwutygodniowej przerwy wakacyjnej). Obiekt Przedszkolny podzielony jest na dwie kameralne grupy. Z każdą grupą przedszkolną będzie pracował nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz opiekunka. W miarę możliwości organizacyjnych oraz dla zapewnienia ciągłości pracy wychowawczej i jej skuteczności nauczyciele będą prowadzili swoją grupę przez wszystkie lata pobytu dziecka w placówce

czesne obejmuje:

Czesne na rok 2021/2022
wynosi 470 zł

Wpłat należy dokonywać do 5 dnia każdego miesiąca osobiście w przedszkolu lub przelewem na konto bankowe:

Alior Bank SA 

39 2490 0005 0000 4600 5757 5335

Do czesne doliczana jest opłata dzienna – 8,50 zł. W przypadku powiadomienia przez rodziców o nieobecności dziecka, opłata nie zostanie naliczona w kolejnym miesiącu. Po przyjęciu dziecka do Przedszkola Rodzice co roku uiszczają opłatę rekrutacyjną w wysokości 400 zł dla nowych dzieci, 350 zł opłata kontynuacyjna dla dzieci już uczęszczających. W skład wstępnej opłaty wchodzi:

STREFA RODZICA

wyprawka:

Każdy Ptysiowy Przedszkolak przynosi ze sobą:

…oraz przede wszystkim dużo uśmiechu 🙂
W trosce o rzeczy Państwa dzieci prosimy o podpisanie wszystkich ubrań i przyborów.

plan dnia:

6.30 - 8.45

Schodzenie się dzieci. Zabawy wynikające z własnej aktywności dziecka. Praca indywidualna z dzieckiem. Gry i zabawy dydaktyczne przy stolikach. Dowolne rysunki dzieci. Rozmowy, zabawy i ćwiczenia.

8.45 - 9.15

Czynności higieniczne, śniadanie.

9.30 - 12.00

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne związane z realizacją programu wychowania przedszkolnego. Zajęcia dodatkowe wynikające z planu. Zabawy i ćwiczenia na podwórku przedszkolnym. Wycieczki i spacery.

12.00 - 12.15

Zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu.

12.15 - 12.45

Obiad.

12.45 - 14.00

Wypoczynek stosownie do potrzeb dzieci. Zabawy swobodne, czytanie bajek. Zajęcia i ćwiczenia indywidualne. Zajęcia sprzyjające rozwijaniu uzdolnień dzieci. Zabawy na podwórku przedszkolnym.

14.00 - 14.30

Przygotowanie do obiadku. Obiad (zupa) oraz deserek.

14.30 - 15.15

Zabawy dowolne według zainteresowań. Zajęcia indywidualne, zabawy tematyczne, zabawy w terenie, ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Rozmowy i obserwacje dzieci.

15.15 - 15.30

Własny podwieczorek.

15.30 - 17.00

Zabawy indywidualne i grupowe.
Odbieranie dzieci przez rodziców.

kilka słów o:

posiłkach

W czasie pobytu w przedszkolu dzieci otrzymują dwa zdrowe i urozmaicone posiłki (dwudaniowy obiad) oraz podwieczorek natomiast śniadanie przynosimy we własnym zakresie. Przedszkole będzie obsługiwała firma cateringowa, która będzie dostarczała posiłki raz dziennie (obiad, zupka oraz podwieczorek). Woda jest dostępna przez cały czas pobytu dziecka w przedszkolu. Przedsiębiorstwo, z którego usług korzysta przedszkole, posiada niezbędną dokumentację oraz pozwolenia i jest pod stałą kontrolą SANEPIDU.

wypoczynku

Codziennym rytuałem jest kontakt dzieci z żywym słowem w postaci czytanych przez dorosłego książek lub relaks. Po posiłku podczas odpoczynku nauczyciel prowadzący będzie czytał wychowankom przedszkola bajki i opowiadania. Poobiedni odpoczynek w przedszkolu nie polega na usypianiu dzieci za wszelką cenę. To chwila niezbędnego dla właściwego funkcjonowania organizmu malucha wypoczynku, pozwalającego mu w pełni sił i energii przetrwać długie popołudnie przytulając się do swojej poduszki, słuchając bajek oraz opowiadań czytanych przez nauczyciela.

spacerach

Ptysiowe Przedszkole posiada swój własny plac zabaw użytkowany tylko i wyłącznie przez dzieci z Przedszkola. Dbamy o to, aby dzieci codziennie przebywały na świeżym powietrzu. Podstawa programowa zakłada, iż dziecko musi spędzać na dworze 1/5 czasu spędzonego w placówce. Jedynie tylko zła pogoda lub nieadekwatny strój dzieci do warunków pogodowych może uniemożliwić nam wyjście. Wyposażenie placu zabaw stanowić będą m.in. piaskownica, podwójna huśtawka, dwa bujaki na sprężynie, zjeżdżalnia. Wyposażenie placu zabaw będzie podlegało corocznej kontroli mającej na celu ocenić ogólny poziom bezpieczeństwa, wyposażenia oraz sprawdzeniu funkcjonalności i stabilności sprzętu. Plac zabaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i spełnia normy Unii Europejskiej oraz posiada niezbędne certyfikaty.

KADRA

Ptysiowego Przedszkola

Naszą kadrę tworzą ludzie z pasją, nauczyciele posiadający wysokie kwalifikacje w zakresie dydaktyki oraz wychowania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę w przedszkolu. Nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez aktywny udział w warsztatach, kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych. Kadrę przedszkola tworzą: dyrektor przedszkola, wykwalifikowani nauczyciele, opiekunowie, psycholog, logopeda, instruktorzy zajęć: muzyczno-rytmicznych, języka angielskiego, tanecznych, gimnastyczno-korekcyjnych itd.

Magdalena Jackiewicz

Dyrektor Przedszkola

Z wykształcenia jestem pedagogiem, socjoterapeutą, wychowawcą. Uwielbiam pracę z dzieciakami,  młodzieżą i rodzicami. W Ptysiowym Przedszkolu pełnię nadzór pedagogiczny i choć brzmi to dość formalnie, bo jest to dbałość o całą działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, moim celem jest to by dzieci czuły się u nas najzwyczajniej szczęśliwe, a przy tym prawidłowo się rozwijały, a rodzice byli spokojni, że nasze przedszkole to dobre miejsce dla ich pociech.
Uważam, że w pracy z drugim człowiekiem bardzo istotne jest indywidualne podejście, umiejętność słuchania, patrzenia, zrozumienia i dostrzeżenia tego co nie zawsze widać na pierwszy rzut. W pracy z dziećmi dużą rolę przykładam do pracy na pozytywach, dostrzeganiu ich mocnych stron, rozwijania zdolności i talentów. Natomiast w pracy z rodzicami bardzo uważnie słucham, bo wiem, że rodzic najlepiej zna swoje dziecko, stawiam na współpracę, dla harmonijnego rozwoju dziecka. Służę też radą i pomocą w zakresie wszelkich wyzwań jakie niesie ze sobą wychowanie młodego człowieka.

Roksana Karpowicz

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie ukończyłam pedagogikę wieku dziecięcego oraz pedagogikę wczesnoszkolną.
Jestem osobą ciepłą, otwartą, pełną energii, odpowiedzialną i serdeczną. Staram się zaczynać i kończyć dzień z uśmiechem na twarzy. Lubię piesze wędrówki, puzzle, kino oraz książki. Moim ulubionym kolorem jest niebieski.
W pracy pedagogicznej najważniejsze jest dla mnie dobro i bezpieczeństwo dziecka oraz współpraca z rodzicami. Charakteryzuje mnie przyjazne podejście do ludzi, pełne empatii oraz opiekuńczy stosunek do dzieci. Moją mocną stroną jest postrzeganie każdego dziecka indywidualnie.
Interesuje mnie rozwój emocjonalny i społeczny dzieci. Każdego dnia wspieram poznawczy obszar ich rozwoju. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość.

Izabela Lipińska

Asystent Nauczyciela


Jestem osobą otwartą, dzięki temu staram się nawiązać bezpośredni kontakt z dziećmi. Opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym jest dla mnie wyzwaniem, które podejmuję każdego dnia, dostosowując się do ich potrzeb. Staram się dawać dużo ciepła i zrozumienia. Praca z dziećmi uczy mnie pokory i wytrwałości, a ich uśmiech jest dla mnie nagrodą, dlatego bardzo lubię pracę z dziećmi.

Danuta Kowalczyk

Asystent Nauczyciela


Jestem osobą cierpliwą i bardzo ciepłą co sprawia, że dzieci czują się radosne i bezpieczne. W taki sposób wychowałam piątkę dzieci. Staram się patrzeć na dziecięce problemy ich oczkami, co wymaga często indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Za okazywane uczucia dostaję od dzieci mnóstwo ufności, uśmiechu, ciepła oraz energii i dlatego nie wyobrażam sobie innej pracy. Najpiękniejszy jest widok szczęśliwego malucha, który z dnia na dzień robi niesamowite postępy i wyrasta powoli na dumnego Przedszkolaka.

Katarzyna Kaczmarek

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego


Jestem absolwentką Pomorskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdyni na kierunku Pedagogika w specjalności pedagogika wczesnoszkolna, przedszkolna i terapia pedagogiczna. Podnosząc swoje kwalifikacje ukończyłam Kolegium Jagiellońskie w Toruniu, gdzie studiowałam Pedagogikę w specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, a także ukończyłam studia podyplomowe z edukacji artystycznej z opieką nad dzieckiem.
Moje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując w przedszkolu jako nauczyciel w grupach wiekowych 3-5 lat. Jestem również szczęśliwą mamą dwójki dzieci, przez co praca z dziećmi daje mi ogrom radości. Jestem cierpliwa, wyrozumiała, komunikatywna oraz konsekwentna w swoich działaniach.
Jako nauczyciel otaczam swoich podopiecznych poczuciem bezpieczeństwa i poczuciem przynależności do środowiska przedszkolnego. Uczę szacunku i wzajemnej tolerancji. Staram się odkrywać zdolności dzieci poprzez indywidualne podejście do każdego przedszkolaka.Uważam, że uśmiechnięte dzieci są największa nagrodą za wykonywaną pracę.

AKTUALNOŚCI

Kalendarz Imprez

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO) informujemy, że:

1.     Administratorem Państwa danych osobowych jest Niepubliczne Przedszkole Ptysiowe Przedszkole w Redzie, z siedzibą 84-240 Reda, ul. Obwodowa 26/A1, reprezentowane przez Dyrektora Przedszkola – Magdalenę Jackiewicz.

2.     Kontakt z inspektorem ochrony danych: tel. 721 014 905, e-mail: inspektor.ptysioweprzedszkole@onet.pl. Wszelkie wnioski dotyczące ochrony danych osobowych proszę kierować pod w/w adresem e-mailowym.

3.     Dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w celu realizacji ciążących na administratorze obowiązków prawnych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, a w zakresie w jakim podanie danych osobowych jest dobrowolne (np. upublicznianie wizerunku) – na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

4.    Administrator będzie przetwarzał dane osobowe w zakresie rekrutacji dziecka do przedszkola oraz w ramach edukacji wczesnoszkolnej dziecka.

5.   Dane osobowe są przechowywane i usuwane w terminach wskazanych w jednolitym rzeczowym wykazie akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych lub innych przepisach prawa, regulujących czas przetwarzania danych, którym podlega administrator, a jeżeli te przepisy nie wskazują okresu dotyczącego konkretnej sprawy – dane przechowane będą możliwie najkrótszy czas niezbędny do realizacji obowiązku lub usługi.

6.    Po zakończeniu przetwarzania dane osobowe nie będą przetwarzane w innym celu niż pierwotny cel przetwarzania.

7.    Odbiorcą Państwa danych osobowych są:

·   osoby upoważnione przez administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych;

·   podmioty, którym administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

8.    Administrator nie przekazuje ani nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego czy organizacji międzynarodowych

9.    Administrator nie stosuje mechanizmów zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym nie stosuje profilowania.

10. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

11. Wszystkie posiadane dane zabezpieczamy przed niepowołanym dostępem osób trzecich. W stosunku do plików komputerowych używamy  haseł dostępu. Dostęp do aplikacji zawierającej dane osobowe posiadają tylko uprawnione osoby i tylko w niezbędnym zakresie, zaś dokumenty w postaci papierowej przechowywane są w miejscach fizycznie zabezpieczonych przed dostępem nieupoważnionych osób trzecich.

KONTAKT

Przedszkole znajduje się w nowo wybudowanym budynku AquaSfera Atlantic przy ulicy Obwodowej 26 w Redzie. Zarówno przedszkole, jak i plac zabaw umiejscowione są w zacisznej części budynku, która nie jest wyeksponowana na ruch drogowy ulicy Obwodowej. Ogrodzenie terenu Ptysiowego Przedszkola znacząco podwyższają poziom bezpieczeństwa. 

Zapraszamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z Ptysiowym Przedszkolem. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości. 

Telefon : 609-161-922

Adres e-mail: ptysioweprzedszkole@gmail.com

Wyślij wiadomość:

    Inspektor Ochrony Danych Osobowych

    Kinga Stefańczyk

    tel.: 721 014 905