Ptysiowe

Przedszkole

Rumia, ul. Kosynierów 108/A17

tel. 608 818 384

Ptysiowe

Przedszkole

Rumia, ul. Kosynierów 108/A17

tel. 608 818 384

2

O NAS 🙂

witamy w Ptysiowym Przedszkolu

ico_2

Ptysiowe Przedszkole w Rumi serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jesteśmy nowoczesną placówką o wysokim standardzie, która rozpoczęła swoją działalność z dniem 1 września 2018 roku. Przedszkole mieści się na parterze budynku położonym w nowo powstałym kompleksie Semeko Marina w Rumi przy ulicy Kosynierów 108/A17. Wejście do przedszkola oraz przyległy ogród znajdują się w tylnej części budynku z dala od ruchu ulicznego. 

„Każde dziecko jest artystą” Pablo Picasso

Motywem naszego przedszkola prywatnego w Rumi jest zachowanie świeżości, wrażliwości, ciekawości świata, spontaniczności i wiele innych cech, tak niezbędnych w twórczym działaniu dzieci. Nasi nauczyciele wspierają naszych podopiecznych, szanują ich indywidualizm oraz kierują ich rozwojem od najmłodszych lat przedszkolnych. Twórczość to potrzeba ekspresji, odwaga wyrażenia siebie – te cechy mają wszystkie małe dzieci. Natomiast zajęcia ruchowe, muzyczne, kuchcikowo, dogoterapia oraz wszelkie inne dają dzieciom nie tylko mnóstwo radości, swobody wyboru i dobrej nie przymuszonej zabawy, ale też pozwalają rozwijać w sposób naturalny umiejętności, przydatne w dalszym życiu. Robotyka to jedno z najbardziej innowacyjnych zajęć, które proponujemy. Dzieci uczą się podstaw programowania, konstruowania robotów oraz rozwiązywania problemów technicznych. W ten sposób rozwijają swoje umiejętności analityczne, kreatywne i manualne. Sensomotoryka to kolejna propozycja dla naszych przedszkolaków. Zajęcia te mają na celu rozwijanie koordynacji ruchowej, równowagi, orientacji przestrzennej oraz zdolności manualnych. Dzieci uczestniczą w różnorodnych ćwiczeniach i zabawach, które pozwalają im odkrywać świat poprzez zmysły. Kreatywne dziecko to szczęśliwe i spełnione dziecko :).  Jednym z głównych atutów naszego przedszkola jest bogata oferta zajęć tematycznych, które pozwalają na wszechstronny rozwój każdego dziecka. Szczególną uwagę przywiązujemy do nauki przez zabawę oraz do rozwijania pasji i talentów naszych podopiecznych.

Misją przedszkola jest uczenie dzieci pewności siebie, umiejętności współpracy, elastyczności oraz rozwijania w nich kreatywności i inteligencji emocjonalnej. U nas każde dziecko czuje się ważne.  

Jako przedszkole niepubliczne w Rumi zapewniamy również opiekę, indywidualne podejście do każdego dziecka poświęcając mu tyle uwagi ile potrzebuje dziecko, wychowanie i naukę w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa, otwartość, rodzinną atmosferę, kameralne przedszkole, które wiąże się z brakiem dużej ilości dzieci w placówce. Wiemy, jak ważne jest dla rodziców, aby ich dzieci czuły się bezpiecznie i szczęśliwie. Dlatego dbamy o to, aby każde dziecko miało możliwość nawiązywania bliskich relacji z nauczycielami oraz innymi dziećmi.

W pracy z dziećmi realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez MEN, dzięki czemu mamy pewność, że nasze metody pracy są sprawdzone i skuteczne. Staramy się także dostosować metody pracy do potrzeb i możliwości każdej pociechy, co pozwala nam osiągać lepsze efekty w nauczaniu oraz wspierać rozwój dzieci na wielu płaszczyznach. Jesteśmy przekonani, że współpraca z rodzicami jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego staramy się utrzymywać stały kontakt z rodzicami, informować ich o postępach swoich pociech oraz konsultować wszelkie ważne decyzje dotyczące wychowania i nauczania.

Ptysiowe Przedszkole spełnia wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych. Wiemy jak ważne dla rodziców jest bezpieczeństwo dzieci – my też jesteśmy rodzicami, dlatego sale, w których przebywają dzieci, a także wszelkie inne pomieszczenia zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo najmłodszym. W naszym przedszkolu dbamy o to, aby dzieci miały dostęp do najnowszych technologii oraz materiałów dydaktycznych. Wszystkie sale są wyposażone w interaktywne tablice multimedialne, dzięki którym nauka staje się jeszcze bardziej angażująca i efektywna. Ponadto, dysponujemy szerokim wachlarzem pomocy naukowych, które wspierają rozwój dzieci na różnych etapach ich edukacji. Przedszkole posiada własny plac zabaw całkowicie ogrodzony – monitorowany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort dzieci podczas pobytu na świeżym powietrzu. Dzięki temu dzieci mogą aktywnie spędzać czas, rozwijając swoje zdolności motoryczne i społeczne.

ico_1

celem naszego przedszkola jest:

sep1
sep1

pomagamy:

sep2

kreujemy:

OFERTA

Ptysiowego Przedszkola

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00 przez cały rok kalendarzowy (z wyjątkiem dwutygodniowej przerwy wakacyjnej). Obiekt Przedszkolny podzielony jest na trzy kameralne grupy. Z każdą grupą przedszkolną będzie pracował wychowawca oraz opiekunka. W miarę możliwości organizacyjnych oraz dla zapewnienia ciągłości pracy wychowawczej i jej skuteczności nauczyciele będą prowadzili swoją grupę przez wszystkie lata pobytu dziecka w placówce.

ico_3

czesne obejmuje (nie dopłacasz do zajęć):

C

Czesne na rok 2023/2024

wynosi 700 zł

Wpłat należy dokonywać do 5 dnia każdego miesiąca osobiście w przedszkolu lub przelewem na konto bankowe:


Alior Bank SA 

70 2490 0005 0000 4530 9221 6819

Do czesnego doliczana jest dzienna stawka obiadowa - 15,00 zł. W przypadku powiadomienia przez rodziców o nieobecności dziecka, opłata nie zostanie naliczona w kolejnym miesiącu. Po przyjęciu dziecka do Przedszkola Rodzice co roku uiszczają opłatę rekrutacyjną w wysokości 500 zł dla nowych dzieci, 450 zł opłata kontynuacyjna dla dzieci już uczęszczającychSTREFA RODZICA

wyprawka:

Każdy Ptysiowy Przedszkolak przynosi ze sobą:

…oraz przede wszystkim dużo uśmiechu 🙂
W trosce o rzeczy Państwa dzieci prosimy o podpisanie wszystkich ubrań i przyborów.

plan dnia:


6.30 - 8.45

Schodzenie się dzieci. Zabawy wynikające z własnej aktywności dziecka. Praca indywidualna z dzieckiem. Gry i zabawy dydaktyczne przy stolikach. Dowolne rysunki dzieci. Rozmowy, zabawy i ćwiczenia.


8.45 - 9.00

Czynności higieniczne, śniadanie.


9.00 - 12.00

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne związane z realizacją programu wychowania przedszkolnego. Zajęcia dodatkowe wynikające z planu. Zabawy i ćwiczenia na podwórku przedszkolnym. Wycieczki i spacery.


12.00 - 12.15

Zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu.


12.15 - 12.45

Obiad.


12.45 - 14.00

Wypoczynek stosownie do potrzeb dzieci. Zabawy swobodne, czytanie bajek. Zajęcia i ćwiczenia indywidualne. Zajęcia sprzyjające rozwijaniu uzdolnień dzieci. Zabawy na podwórku przedszkolnym.


14.00 - 14.30

Przygotowanie do obiadku. Obiad (zupa) oraz deserek.


14.30 - 15.15

Zabawy dowolne według zainteresowań. Zajęcia indywidualne, zabawy tematyczne, zabawy w terenie, ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Rozmowy i obserwacje dzieci.


15.15 - 15.30

Własny podwieczorek.


15.30 - 17.00

Zabawy indywidualne i grupowe. Odbieranie dzieci przez rodziców.
ico_8

kilka słów o:

posiłkach

W czasie pobytu w przedszkolu dzieci otrzymują dwa zdrowe i urozmaicone posiłki (dwudaniowy obiad) oraz podwieczorek natomiast śniadanie przynosimy we własnym zakresie. Przedszkole będzie obsługiwała firma cateringowa, która będzie dostarczała posiłki raz dziennie (obiad, zupka oraz podwieczorek). Woda jest dostępna przez cały czas pobytu dziecka w przedszkolu. Przedsiębiorstwo, z którego usług korzysta przedszkole, posiada niezbędną dokumentację oraz pozwolenia i jest pod stałą kontrolą SANEPIDU.

spacerach

Ptysiowe Przedszkole posiada swój własny plac zabaw użytkowany tylko i wyłącznie przez dzieci z Przedszkola. Dbamy o to, aby dzieci codziennie przebywały na świeżym powietrzu. Podstawa programowa zakłada, iż dziecko musi spędzać na dworze 1/5 czasu spędzonego w placówce. Jedynie tylko zła pogoda lub nieadekwatny strój dzieci do warunków pogodowych może uniemożliwić nam wyjście. Wyposażenie placu zabaw stanowić będą m.in. piaskownica, podwójna huśtawka, dwa bujaki na sprężynie, zjeżdżalnia. Plac zabaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i spełnia normy Unii Europejskiej oraz posiada niezbędne certyfikaty.

wypoczynku

Codziennym rytuałem jest kontakt dzieci z żywym słowem w postaci czytanych przez dorosłego książek lub relaks. Po posiłku podczas odpoczynku nauczyciel prowadzący będzie czytał wychowankom przedszkola bajki i opowiadania. Poobiedni odpoczynek w przedszkolu nie polega na usypianiu dzieci za wszelką cenę. To chwila niezbędnego dla właściwego funkcjonowania organizmu malucha wypoczynku, pozwalającego mu w pełni sił i energii przetrwać długie popołudnie przytulając się do swojej poduszki, słuchając bajek oraz opowiadań czytanych przez nauczyciela.
ico_6

AKTUALNOŚCI

Kalendarz Imprez

ico_8

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO) informujemy, że:

1.     Administratorem Państwa danych osobowych jest Niepubliczne Przedszkole Ptysiowe Przedszkole w Rumi z siedzibą 84-230 Rumia, ul. Kosynierów 108/A17, reprezentowane przez Dyrektora Przedszkola – Magdalenę Jackiewicz.

2.     Kontakt z inspektorem ochrony danych: tel. 721 014 905, e-mail: inspektor.ptysioweprzedszkole@onet.pl. Wszelkie wnioski dotyczące ochrony danych osobowych proszę kierować pod w/w adresem e-mailowym.

3.     Dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w celu realizacji ciążących na administratorze obowiązków prawnych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, a w zakresie w jakim podanie danych osobowych jest dobrowolne (np. upublicznianie wizerunku) – na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

4.    Administrator będzie przetwarzał dane osobowe w zakresie rekrutacji dziecka do przedszkola oraz w ramach edukacji wczesnoszkolnej dziecka.

5.   Dane osobowe są przechowywane i usuwane w terminach wskazanych w jednolitym rzeczowym wykazie akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych lub innych przepisach prawa, regulujących czas przetwarzania danych, którym podlega administrator, a jeżeli te przepisy nie wskazują okresu dotyczącego konkretnej sprawy – dane przechowane będą możliwie najkrótszy czas niezbędny do realizacji obowiązku lub usługi.

6.    Po zakończeniu przetwarzania dane osobowe nie będą przetwarzane w innym celu niż pierwotny cel przetwarzania.

7.    Odbiorcą Państwa danych osobowych są:

·   osoby upoważnione przez administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych;

·   podmioty, którym administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające).

8.    Administrator nie przekazuje ani nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego czy organizacji międzynarodowych

9.    Administrator nie stosuje mechanizmów zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym nie stosuje profilowania.

10. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

11. Wszystkie posiadane dane zabezpieczamy przed niepowołanym dostępem osób trzecich. W stosunku do plików komputerowych używamy  haseł dostępu. Dostęp do aplikacji zawierającej dane osobowe posiadają tylko uprawnione osoby i tylko w niezbędnym zakresie, zaś dokumenty w postaci papierowej przechowywane są w miejscach fizycznie zabezpieczonych przed dostępem nieupoważnionych osób trzecich.

KONTAKT

Zapraszamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z Ptysiowym Przedszkolem. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości.

ico_9

Telefon : 608-818-384

Adres e-mail: ptysioweprzedszkole@gmail.com

Wyślij wiadomość:

  Inspektor Ochrony Danych Osobowych

  Kinga Stefańczyk

  tel.: 721 014 905

  ico_1

  SPACER WIRTUALNY PO PRZEDSZKOLU

  REKRUTACJA

  Rozpocznijcie niesamowitą przygodę edukacyjną dla Waszych maluchów w naszym przytulnym przedszkolu!

  Oferujemy miłą, kreatywną i bezpieczną przestrzeń, gdzie dzieci będą mogły odkrywać swój nieograniczony potencjał.
  Nasza wykwalifikowana kadra nauczy je nie tylko wiedzy, ale również empatii i współpracy.

  Czekamy na Wasze pytania i chęć dołączenia do naszej przedszkolnej rodziny! Skorzystajcie z naszego wygodnego formularza kontaktowego, aby szybko i łatwo zgłosić zainteresowanie lub poznajcie nas bliżej dzwoniąc pod podane poniżej dane teleadresowe. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Wasze pytania i umówić na spotkanie, abyście mogli osobiście poznać nasze przedszkole i zobaczyć, jak dbamy o rozwój i szczęście każdego dziecka.

  Do zobaczenia w naszym przedszkolu pełnym uśmiechu i nauki!

  Przejdź do pełnego formularza rekrutacyjnego

  Formularz kontaktowy:

   Dane kontaktowe:

   Adres placówki:

   Rumia, ul. Kosynierów 108/A17

   ico_1